עברית  |  English  |   
דברי נציגי ועד חוף הבונים בפני ועדת הולחו"ף 25/3/09
 
 
 
 
אנחנו באנו הנה כנציגים. נציגים של עשרות האלפים שחתמו על העצומה למען חוף הבונים, והאלפים שבאו להפנינג התמיכה בחוף, נציגים של תושבי חוף הכרמל שמשתמשים בחוף באופן יומיומי, ונציגים של הדורות הבאים שאינם מיוצגים כאן, הילדים שלנו.
 
ברור גם לנו שיש מפגעים שצריך להסדיר בחוף. אף אחד לא אוהב לדרוך על נייר טואלט קבור בחול. אבל את המפגעים האלה אפשר לפתור באמצעות אכיפת החוק. ואפשר הוסיף שירותים ומקלחות ולא צריך פיתוח נוסף בשביל זה.
 
לאלה שבאים לחוף ומחפשים חוף מוסדר יש מספיק חופים באזור – קיסריה, נווה ים ודור. למי שמחפש חוף טבעי אין כמעט בכלל. אנחנו רוצים שגם הילדים שלנו יוכלו לטייל על חוף פראי, טבעי, בלתי מופרע.
 
שתי נקודות חשובות שרצינו להעיר:
1. כמי שגרים באזור, אנחנו יודעים שהחוף הצפוני לא מתאים לרחצה. יש שם סחיפה מאד מסוכנת ואנחנו בטוחים שאם יבדקו את הנושא באופן מקצועי יגלו שאכן כך. מפליא שלא נערכה בדיקה כזו. כלומר, אנשים ימשיכו להגיע לחוף המרכזי כי יש שם מפרצים והוא יותר נוח לרחצה.
 
2. אלו שמחפשים את החוף הטבעי, פשוט ימשיכו לחוף הצפוני עוד יותר, ואז- נגיע לאותו המצב: אם לא תהייה אכיפה זה לא ייפתר. ומה אז? נכריז על עוד חוף כחוף מוכרז? ואחריו עוד אחד?
 
לכן, אנחנו קוראים להסדיר את הדרוש, אבל - במסגרת החוף הקיים: להשאיר את החוף הצפוני טבעי בלי חוף מוכרז, ללא מוקד פיתוח נוסף, ובלי מסעדה.
 
תודה.

[חזור למעלה]

כחול וירוק  ת.ד. 3047 עתלית  30300      טלפקס 04-9840821       mail@cahol-yarok.com