עברית  |  English  |  השר גלעד ארדן מתגייס להצלת חופי הכרמל
מפגש של נציגי עמותת כחול וירוק / מאבק החופים עם השר ארדן בירושלים
בעקבות המחאה הסוחפת להצלת חופי הכרמל הזמין השר ארדן את עמותת כחול וירוק וצוות פעילי המאבק להיפגש עימו ועם צוות משרדו בירושלים. בעקבות הפגישה החליט השר לערוך סיור מקיף בכל החופים העומדים בפני פיתוח באזור הכרמל.
 
סיור של השר ארדן ביום ה6-12-11 בחוף דור, נחשולים, אזור בריכות הדגים המיועד לכפר הנופש בנחשולים וחוף הבונים
בסיור נכחו השר ארדן וצוות משרדו, ראש מועצה אזורית חוף הכרמל ואנשיו, נציגי עמותת כחול וירוק, נציגי משרד הפנים, משרד התיירות, הרשות הטבע והגנים ועוד.
לאורך כל הסיור חזר השר ואמר שיש חשיבות וערך גם לשטחים פתוחים ושלא כל דבר צריך לעמוד מול שיקולים כלכליים.
"יש כאן התנגשות כפי שאנחנו קוראים צדק סביבתי לבין אינטרסים כלכליים, אני לא חושב שצריך להגיד לא מוחלט לכל פיתוח תיירותי ואני חושב שצריך להיות מאוד מאוד זהירים איפה מפתחים אותו וקודם כל ללכת למקומות שיש בהם פחות פגיעה והרס של משאבי טבע."
את השר קידמו עשרות ציפורי פלמינגו שחורפות בעונה זו בבריכות בנחשולים.
בהתייחסו לתוכנית שמקדם מינהל מקרקעי ישראל להקמת כפר נופש באזור הבריכות מול חוף נחשולים הצפוני, הוסיף כי הוא לא רואה הגיון בפיתוח תוכנית חדשה אם ניתן לחזק תוכניתקיימת וכי יש תחושה של בינוי מוגזם של 1600 יחידות נופש חדשות שבאות על חשבון הסביבהוהטבע.
"צריך לבדוק טוב טוב לפני שמקריבים עוד חוף." אמר השר והוסיף שבניית כפר נופש בנוסף ל- 1000 היחידות המתוכננות בנחשולים ודור עלולה לפגוע גם בפרנסת כפרי הנופש הקיימים.

ארדן הציע לכרמל סלע, ראש המועצה חוף כרמל, לשתף פעולה עם משרדו, לעמוד מול תוכניות הבנייה של מנהל מקרקעי ישראל ולקדם קודם כל את הבנייה במתחם כפרי הנופש והמלונות הקיימים בדור ונחשולים.

גדעון בצלאל, יו"ר עמותת כחול וירוק, הציע לבדוק את האפשרות להקים באזור הבריכות פארק אקולוגי בסגנון אגמון החולה, במקום עוד כפר נופש לעשירים.
 
בחוף הבונים הציגה נציגת משרד התיירות את תוכניות הפיתוח והסדרת החוף הצפוני לרחצה, הכוללות גם בית קפה, שירותים, סככות ושבילים, וטענה כי לחוף מגיעים לאורך השנה למעלה מ-200 אלף מבקרים. לכך הגיב השר באומרו כי "את 200 אלף המבקרים בחוף הבונים לא מענינת סוכת המציל, אם הם היו רוצים תשתיות הם היו הולכים לחוף דור". 

בסוף הסיור הבטיח השר כי המשרד ימשיך לבדוק את העניין ויגבש את עמדתו בכל הנושאים העומדים על הפרק.
 
ביקור השר גלעד ארדן בחופי הכרמל בתקשורת
 
אנו מקווים שבעקבות הביקור יחליט השר להצטרף ולהוביל את המאבק להצלת חופי הכרמל.
במקביל, אנו פועלים להיפגש עם רשות הטבע והגנים כדי לנסות למצוא מיקום אחר למרכז המבקרים לתל דור, ועם כרמל סלע כדי לעצור את תכנית חוף הבונים.השר ארדן בסיור בחופי הכרמל צילום לירונה ארד

השר ארדן בחופי הכרמל צילום לירונה ארד
השר ארדן בחופי הכרמל צילום לירונה ארד
פלמינגו בחוף נחשולים הצפוני צילום ליאור שורר
למידע נוסף בפייסבוק: מצילים את חוף נחשולים

[חזור למעלה]

כחול וירוק  ת.ד. 3047 עתלית  30300      טלפקס 04-9840821       mail@cahol-yarok.com