עברית  |  English  |  דף הבית >> המאבק להצלת חופי הכרמל >> מפרץ נחשולים הצפוני
קומבינה על המים?
קיבוץ נחשולים מנכס לעצמו, באישור המועצה האזורית חוף הכרמל, את הים של כולם!

 
באין מפריע ממש עכשיו נבנית חומת בטון במרחק של כ-45 מטר מקו המים בחוף נחשולים באישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה - תמונות מצורפות.
 

בעוד אנו נאבקים נגד הבנייה בחוף הבונים ונגד תוכנית המנהל לכפר נופש מול חוף נחשולים, קיבוץ נחשולים החל בהרחבה של כפר הנופש שבקיבוץ בידיעת ובאישור מועצת חוף הכרמל.
 
חשוב לציין שעמותת אדם טבע ודין מנסה לעצור את הבנייה בכלים משפטיים אך לעת עתה העבודות בעיצומן והחומה הולכת ונבנית על הים של כולם!
 
גדעון בצלאל, יו"ר עמותת כחול וירוק מסביר את עיקרי תוכנית ההרחבה: "מדובר בקומפלקס של כמה מבנים הכולל בנייה של מספר יחידות נופש בשתי קומות בהיתר הוועדה המקומית חוף הכרמל. היתר בניה מספר 20110207 תיק בניין 3901500 גוש 10588 חלקה 15.
בנוסף בנייה של מסעדה אשר נמצאת בתוך תחום המאה מטר מקו החוף שזה למעשה לובי אשר ישמש את כפר הנופש. העבודות במסעדה הופסקו ע"י גורמי האכיפה ועל היזם להעביר את התוכנית אל הולנת"ע".
 

 

אישור התוכניות האלה מעלה מספר שאלות:
1.מדוע תוכנית כפר הנופש אינה נעשית במסגרת תוכנית מתאר כוללת כפי שנעשה בישובים אחרים?
2.מדוע התוכניות אשר נמצאות בתחום הסביבה החופית אינן מובאות לאישור הוולחוף?
3. מדוע תוכנית הלובי והמסעדה נדרשות לוולנת"ע אך אינן מובאות לאישור הוולחו"ף?
4.האם הקו אשר מופיע בתוכנית כקו החוף ועליו מסתמכות מדידות קו ה-100 מטר הוא אכן הקו הסטטוטורי שפורסם ע"י המרכז למיפוי ישראל כקו המים לצורך חישוב קו ה-100 וקו ה-300 בתכנון של מבנים ופרויקטים בחוף ויישום חוק החופים?
5. האם התוכנית אכן הוצגה בפני הוועדה המקומית או שרק עברה בוועדת רישוי ?
6.מבלי להתייחס למיקום המדויק של משבצת הקרקע של הקיבוץ יש בתוכנית זו חריגה מתחום הגדר הנוכחית וחדירה לתחום ה-100 מטר,יש לציין שגדר הקיבוץ כבר הוסטה מערבה בעבר לצורך בניית המבנים הקיימים.

 
עזרו לנו וחתמו על העצומה  מצילים את חופי הכרמל

 
כתבות בנושא:
 
 

 
 
 

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס

[חזור למעלה]

כחול וירוק  ת.ד. 3047 עתלית  30300      טלפקס 04-9840821       mail@cahol-yarok.com