עברית  |  English  |  על התוכניות
חוף נחשולים  /  חוף הבונים
במה אני יכול לעזור? הגשת התנגדויות
הסבר כללי 

נוסחים להתנגדויות
18.10.11 אירוע החוף להצלת חופי הכרמל
קטע מהצעדה מצילים את חופי הכרמל צילום: יונתן מיכאליהחתמות סרטונים: עצרת מחאה להצלת חופי הכרמל
כ1000 איש מכל רחבי הארץ השתתפו בפעולות מחאה להצלת חופי הכרמל שהתקיימו ביום 18.10.11, בחוף הבונים! למעלה מ- 2000 התנגדויות אישיות נאספו נגד התכניות לפיתוח חוף הבונים ולכפר הנופש החדש מול חוף נחשולים!
למרות החששות, כ- 1000 איש ויתרו על הצפייה בחגיגות שובו של גלעד שליט והגיעו לפעילויות המחאה להצלת חופי הכרמל שארגנה עמותת כחול וירוק – עמותה לאיכות סביבה בחוף הכרמל.
הפעילויות כללו צעדה מחוף נחשולים לחוף הבונים, ולאחר מכן עצרת בסימן חזרתו של גלעד שליט, בהנחיית שי אביבי, שאמר: "היה קשה לעזוב את המסך אבל אנחנו פה. זה לא סוד שההפגנות בקיץ הזה הראו מה הכוח של הציבור בהשפעה על לוטשי העין ועל מקבלי ההחלטות, ובגלל זה יופי שאנחנו כאן, כדי לעצור את הפיכת חוף הים שלנו ושל רבבות היצורים שחיים עליו, שזה הבית שלהם, לעוד מיזם ליצור מזומנים."
ח"כ דב חנין, יו"ר השדולה הסביבתית-חברתית, נשא את הדברים הבאים: "יש פה שורת תכניות פיתוח. כל אחת בנפרד נראית לא איומה ונוראה, אבל כשמצרפים את כולן ביחד רואים תמונה של שינוי דרמטי שמתרחש לאורך כל החוף הזה - מצפונה לנו ועד דרומה לנו. אנחנו לא מגינים רק על החוף הזה. כי יש היום בישראל שורה של איומים על החופים ומה שעומד אחרי האיומים האלה אלה לא טעויות אלא אינטרסים. ונגד האינטרסים האלה יש להציב את האינטרס הציבורי הרחב. כולנו בשביל החוף - החוף בשביל כולנו."
דן חמיצר, תושב חוף הכרמל אמר,"אנחנו במלחמה אמיתית, והיום אנחנו כבר יודעים שאנחנו לא בודדים, זה לא כמה ירוקים הזויים, זה נפח גדול מאוד של אנשים."
כמו כן דיברו עדי לוסטיג, מובילת מאבק חוף פלמחים, עלמה זוהר שהקדישה שיר לגלעד שליט, רחלי תדהר קינר מהתנועה הירוקה, שי אגמון, איש טבע וצפרות, נציגת הגולשים הצעירים, ועוד.  
 
במקביל, שבעה עורכי דין עמלו בהתנדבות על אישור חתימתם של מאות אנשים להתנגדויות לשתי התוכניות, ואלה הצטרפו ללמעלה מאלף התנגדויות שנאספו בחודש האחרון וביחד יותר מ- 2000 התנגדויות אישיות, מספר חסר תקדים בהתנגדות לתוכניות פיתוח סביבתי.
מצילים את חופי הכרמל למען הדורות הבאים צילום: יונתן מיכאלי

המונים בעצרת
חה עדי לוסטיג צילום גליה פלד
הציבור שהגיע היום לחוף הבונים העביר מסר ברור: עד כאן! צדק חברתי הוא גם צדק סביבתי!
אנו דורשים בדיקה יסודית של כל השטח המיועד לתיירות באיזור נחשולים-דור
רצועת החוף המשתרעת מחוף דור עד לחוף הבונים היא אחת מפיסות הטבע הנדירות שנשארו בארץ של חופים בתוליים ופראיים. אם מנהל מקרקעי ישראל, היזם בתוכנית המופקדת מטעם המדינה לא יודע לשמור על החופים ושטחי הטבע שלנו, אנו, הציבור נקום ונשמור עליהם!
 
 חתמו על העצומה מצילים את חופי הכרמל

[חזור למעלה]

כחול וירוק  ת.ד. 3047 עתלית  30300      טלפקס 04-9840821       mail@cahol-yarok.com