עברית  |  English  |  דף הבית >> לא למפעלי הגז בחוף הכרמל >> עדכונים ממטה המאבק במפעלי הגז בחוף הכרמל
 
אתר המאבק במה אני יכול לעזור? חתמו על העצומה
המאבק במפעלי הגז בחוף הכרמל
עדכונים ממטה המאבק
כתבות בנושא איום מתקני הגז על חופי ישראל - פורסם 19.4.12
 
כתבה חשובה ביותר מלפני יומיים 17.4.12 שמחזקת את עמדתנו נגד מתקני גז יבשתיים.
תא"ל (מיל') שי ברוש, לשעבר מפקד שייטת 13 וראש מספן מודיעין בחיל הים אומר שבמקרה של מלחמה נהיה חשופים לטילים בליסטיים ולטילי שיוט, שחלק מבנק המטרות שלהם יהיה מתקני תשתית. פגיעה במתקן יצוא גז באזור מיושב תגרום להרס אדיר גם במרחק של קילומטרים. אם מתקן LNG מתחיל חס וחלילה לבעור, אין דרך לכבות את השריפה. האנרגיות שישתחררו הן אדירות. מתקן כזה צריך לבנות 10-15 ק"מ מאזור יישוב. אין מקום כזה לאורך החוף בישראל, ולכן צריך להקים מתקן כזה רק בים"
תא"ל שי ברוש מתייחס גם לעלויות ולאפשרות להגן על מתקן ימי ועוד.

 
http://www.themarker.com/dynamo/1.1687428

כתבה נוספת שבה מדווחים שנובל אנרג'י שוקלת "הקמת צינור הולכה שני לגז הטבעי"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4216201,00.html
 
ועוד אחת "נובל התייאשו מהבירוקרטיה - מעדיפה לקדם את פיתוח מאגרי הגז של ישראל בעיקר באמצעות מתקנים לקליטת גז נוזלי בים (Lng)"
 
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4216826,00.html
 

 
ביום א' 13/11, התקיים מפגש ראשון של מטה המאבק חוף כרמל עם מתכנן מפעלי הגז מטעם משרד התשתיות.
 
במסגרת הליך שיתוף הציבור שמקיים משרד התשתיות לקראת ההכרעה על מיקום הקמת מפעלי הגז, התקיימה הבוקר פגישה בה השתתפו: ראש מועצת חוף כרמל, כרמל סלע, ראש מועצת זכרון יעקב, אלי אבוטבול וחברי מטה המאבק של חוף הכרמל ונציגי הישובים השונים.
 
אל הפגישה הגיע המתכנן הראשי של תוכנית המתאר לקליטת הגז, מר גידי לרמן. בפגישה חזרו חברי מטה המאבק על דרישתם כי הגז יטופל וייקלט אך ורק על גבי אסדה בלב ים. חברי מטה המאבק הדגישו כי חובה לבחון חלופה זו לעומק כבר בשלב זה של הכנת תוכנית המתאר.
 
ראשי המועצות והתושבים הבהירו למר לרמן כי מבחינתם מדובר במלחמה של ממש על איכות החיים של תושבי חוף הכרמל ואולי אף על החיים עצמם. חברי המטה הציגו בפני לרמן את החומר הרב שנאסף במשך שנתיים של מאבק ציבורי עיקש. בין החומרים שהוצגו גם חוות הדעת חדשה המוכיחה כי מתקני גז בטיפול מלא בים קיימים בעולם ואף נחשבים כמתקדמים מסוגם. עוד טענו חברי המטה כי אי בחינת האסדה לטיפול מלא תפגע במשק האנרגיה הישראלי ותעכב את חיבור הגז מתמר ודלית לישראל. דבר שאף אחד לא רוצה.
 
מר לרמן הבטיח שקיפות מלאה בתהליך העבודה של הכנת תוכנית המתאר וחברי המטה דרשו כי כבר בימים הקרובים יגיעו לידיהם חוות הדעת שמהווים בסיס להכנת תוכנית המתאר. עוד דרשו חברי המטה כי צוות המתכננים ייתן תשובות דחופות ומקצועיות למסמך אשר נשלח מטעם מטה המאבק כבר לפני מספר שבועות.
 
לדברי איציק בקיש, יו"ר מטה המאבק חוף כרמל: "מבחינת מטה המאבק קיימת רק אפשרות אחת לטיפול בגז והיא אסדה בלב ים. לא מדובר על מתקן שולי אלא על מפעל עצום שישנה את אופי האזור ואת חיינו לנצח. אנו לא נאפשר הקמת מתקן כזה בחוף הכרמל ובכוונתנו להוכיח בכל דרך אפשרית כי הדבר ניתן לביצוע מבחינה מקצועית, נעשה כבר במקומות רבים בעולם ובמדינת ישראל זו האלטרנטיבה השפויה היחידה".
 
חתמו על העצומה
לא לחוות הגז בחוף הכרמל!
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס

[חזור למעלה]

כחול וירוק  ת.ד. 3047 עתלית  30300      טלפקס 04-9840821       mail@cahol-yarok.com