עברית  |  English  |  דף הבית >> רכס הכורכר בעתלית >> פרויקט שביל הרכס בעתלית
מחנה החוצבים הדרומי, צילום דר' אודי גליליפרויקט שביל הרכס בעתלית
במסגרת פעילות העמותה לשמירה על ערכי מורשת, טבע ונוף בחוף הכרמל, פועלת העמותה לשמירה על מתחם רכס הכורכר בעתלית.

הפעולות העיקריות שנעשו הינן: 

1. ליווי תכנית מתחם הרכס בעתלית: תכנית מתחם הרכס אמורה להכפיל את מספר התושבים ביישוב אך בתחומה נמצאים אלמנטי נוף ייחודיים,עתיקות ועוד. כדי לשמור על כל אלו העמותה הגישה התנגדוית לתוכנית והשתתפה בישיבות התכנון. לאחר מאמצים מרובים, ושימועים של ההתנגדויות התקבלו חלק מדרישותינו והתכנית המקורית שונתה בהתאם. כך למשל נשמרה רצועה ציבורית ירוקה לאורך פסגת הרכס, נמנעה בנייה של בתים על הדרכים העתיקות ומחצבות הכורכר והונמך גובה הבנייה המתוכננת בכדי שתישמר התצפית לנוף מטיילת שביל הרכס.

מדריך שביל הרכס בעתלית
2. מדריך סיור שביל הרכס בעתלית: הסתיימה כתיבת מדריך סיור שביל הרכס ע"י דר' אודי גלילי וגב' רינה תירוש, הכולל 100 עמודי צבע, מפות והסברים. הפקת המדריך נעשתה בשיתוף העמותה להנצחת זכרו של שרון אלמקיאס ז"ל, בן עתלית שנפל בלבנון, עמותת כחול ירוק ובית הספר גלי עתלית. המדריך מתאר את ערכי התרבות, המורשת, הטבע והנוף בעתלית, סוקר את ההיסטוריה של היישוב והאתרים שבו ומדריך את המבקשים לסייר לאורך רכס עתלית. מסלול הסיור שולב בתכניות הלימודים של בית הספר גלי עתלית. 
קישור למדריך דיגיטלי סיור שביל הרכס.
 
אבוס חצוב במחנה החוצבים הגדול, צילום דר' אודי גלילי

3. פיתוח מסלול סיור שביל הרכס בעתלית: החל התכנון להכשרת מסלול הסיור בשביל הרכס שיכלול שלטי הסבר והכוונה, מצפורי נוף, נקודות מנוחה וישיבה. הפיתוח בשיתוף פעולה של העמותה להנצחת זכרו של שרון אלמקיאס בשיתוף עמותת כחול וירוק, בית הספר גלי עתלית, המועצה, ועד הישוב, החברה להגנת הטבע, חברת החשמל והקרן הקיימת.

 

[חזור למעלה]

כחול וירוק  ת.ד. 3047 עתלית  30300      טלפקס 04-9840821       mail@cahol-yarok.com